Kde si mám koupit pánský kabát na zimu?

Otázka: Kde si mám koupit pánský kabát na zimu?

Ahoj Roberte,

rád bych tě požádal o pár rad k výběru oblečení.

Poslední dva dny jsem se snažil pro sebe koupit nějaký hezký zimní kabát, nejlépe černý a 3/4-tečný. Bohužel s mou velmi hubenou postavou jsem narazil na problém.

U kabátů všech velikostí jsou mi dlouhé rukávy. Z různých reklam jsem pochopil, že kabát by měl končit stejně jako košile, tzn. u kořene palce. Všechny kabáty mi končily někde na kloubech, což nevypadalo hezky. Prý to jde odnést do krejčovství a tam nechat zkrátit. Doporučuješ to?

Celkově bych se rád vešel do nějakých 3000 Kč, za výjimečných okolností do 5000 Kč. Obešel jsem v Praze velká obchodní centra, v mainstreamových řetězcích (C&A, H&M atd.) mají docela pěkné a levné, ale mám u nich vždy problém s délkou rukávů. V různých značkových obchodech (Blažek aj.) jsou drahé (více jak 6 000 Kč), ale zase nabízejí úpravu oděvu.

Co by jsi mi doporučil?

Díky moc, Jakub

Odpověděl Robert Němec:

Ahoj Jakube,

výrobci většinou dělají delší rukávy, aby šly zkrátit. Prodlužeje se mnohem hůře. Za zkrácení rukávů dáš cca 200 Kč (max. 300 Kč).

Já si je musím také nechat krátit.

C&A teď šli s kvalitou dolů, šel bych třeba raději do Zary. H&M je na tom podobně jako C&A, ale dlouhodobě. Co se týče firmy Blažek Praha: když budu hodně slušný, za ty peníze by měli nabízet podstatně lepší kvalitu (mnohem tvrdší formulaci mi můj právník zakázal :-)). Kdysi jsem od nich měl taky jeden kabát – a jsem rád, že je pryč. Stejné je to s Pietro Filipi.

Máš nějakou platební kartu?

Třeba na Amazonu jsem našel relativně pěkný kabát od Calvina Kleina:

http://www.amazon.com/Calvin-Klein-Three-Quarter-Length-Raincoat/dp/B000B4WL7U/ref=sr_1_9?ie=UTF8&m=A2HLK9C2IWJJB7&s=home-garden&qid=1222199726&sr=1-9

Je za 150 dolarů. Připočítej cca 10 dolarů sales tax, 15 dolarů za dopravu do schránky v USA. Odtud si to poslaš k sobě domů. Řekněme, že doprava do ČR by stála 70 dolarů. Jsme na 245 dolarech. Celníci ti k tomu přidají zhruba 25 % DPH a clo, takže to je 307 dolarů, tedy 5 145 Kč. Všechny ceny jsou konzervativní, pravděpodobně to bude méně.

Anebo T. M. Lewin nabízí úžasný kabát za 4 500 Kč:

http://www.tmlewin.co.uk/product.aspx/Menswear/Outerwear!18639 (pozor, zadejte si vlastní velikost).

A nebudeš platit DPH a clo, jenom 12 liber za dopravu.

Pokud bychom se vrátili do USA, pak krásné, ale dražší kabáty nabízí samozřejmě Brooks Brothers. Já nyní koupil jiný, velmi krásný kabát od Banana Republic. I se clem a DPH stál sice nějakých 7 000 – 8 000 Kč, ale je vážně nádherný a kvalitní. Za chvíli bude Den díkuvzdání, takže zase budou slevy.

Rozhodně nezapomeň, že se letos nosí vojenské střihy (vojenské kabáty má letos i Zara).

Posílejte mi vaše dotazy na nemec@elegantne.cz.

Napsal Robert Němec 23. září 2008