Kde nakoupit pánské košile na míru (přes internet)

Otázka:

Ačkoliv nejsem v pracovním procesu moc dlouho, má práce vyžaduje elegantní oblečení (alespoň košile, často však oblek s vázankou).

Ještě jednou děkuji za info na vašem serveru, protože do teď jsem nebyl schopný v celé ČR koupit hezkou kvalitní (i nekvalitní) košili se střihem nepodobající se pytli s prodlouženým rukávem.

Neznám doteď jediný obchod, kde bych mohl nakupovat košile. Takže do teď jsem mohl nakupovat košile se štěstím, že mi košile náhodou padne nebo nosit košile, které mě akorát rozčilují.

Už mi došla trpělivost a začal jsem hledat košile přes internet v zahraničí. Zaujaly mě servery, kde je možnost si košili nechat ušít na míru např. http://www.tailorstore.co.uk, http://www.kjbeckettbespokeshirts.com/ a http://www.shirts-custom.com/.

Jenže jsem chtěl nějaké doporučení, a tak jsem stále hledat až narazil na vaše stránky, kde jsem našel odkazy na prodejny od vás odzkoušené. Jak se díváte na šití košil na míru přes zmíněné servery?

Odpověděl Robert Němec:

Děkuji vám za váš dotaz. T. M. Lewin i Harvie & Hudson nabízí prodloužené rukávy v mnoha velikostech v ceně, u Hilditch & Key si připlatíte. Neměl byste mít problém najít košile s prodlouženou délkou rukávu. Poslední dva nabízí i šití košil na míru, ale ceny ani podrobnosti nevím.

TailorStore.co.uk neznám, ale našel jsem o nich několik diskuzí (kde najdete i další doporučení na výrobce košilí šitých na míru).

http://www.styleforum.net/showthread.php?t=55761
http://www.styleforum.net/showthread.php?p=1230733
http://www.styleforum.net/showthread.php?t=35246
http://www.styleforum.net/showthread.php?p=688346

Trochu mě děsí ona nízká cena. 25 liber je 750 Kč – za ručně šitou košili? Kdyby to posílal Číňan z Číny, bylo by to možné (a byla by to dobrá košile). Ale Evropan si k tomu přidá velkou marži – a už nezbude na kvalitu.

KJ Beckett je kvalitní výrobce pánského oblečení. Není to prémiová třída, ale je kvalitní. Manning & Manning je krejčovská firma, kvalita by měla být vysoká.

Za jednoho z nejlepších krejčí, kteří šijí košile na míru, se považuje hongkonský Jantzen. Ale změřit se podle jeho tabulek znamená tak hodinu práce a pak čekejte na dodání zhruba dva měsíce. Případně zkuste hledat jiné čínské nebo thajské krejčí, kteří šijí košile na míru.

Obecně, napoprvé se nepodaří nakoupit košili na míru přes internet takřka nikomu. Zjistěte, kde vám nesedí a další nákup proveďte podle vylepšeného měření.

Napsal Robert Němec 1. září 2008